Register a SA Forums Account here!
JOINING THE SA FORUMS WILL REMOVE THIS BIG AD, THE ANNOYING UNDERLINED ADS, AND STUPID INTERSTITIAL ADS!!!

You can: log in, read the tech support FAQ, or request your lost password. This dumb message (and those ads) will appear on every screen until you register! Get rid of this crap by registering your own SA Forums Account and joining roughly 150,000 Goons, for the one-time price of $9.95! We charge money because it costs us money per month for bills, and since we don't believe in showing ads to our users, we try to make the money back through forum registrations.
(Thread IKs: Nenonen)
What should the presidential powers be in 2020?
This poll is closed.
UNLIMITED!!!! URKKI 2.0!!!!!! 3 23.08%
Sauli should be allowed to telecast to our homes whenever he pleases, but that should be the limit. 2 15.38%
He should be limited to writing mildly worded letters to HBL and other provincial newspapers. 2 15.38%
None. More power to Sanna & Katri & Maria & Li & Anna-Maja & Jenni! 2 15.38%
Unlimited, but every decision must be subject to a plebiscite. 0 0%
None, but the president's life must be video streamed 24 /7 for the duration of their term, with no censorship. 4 30.77%
Total: 13 votes
[Edit Poll (moderators only)]

 
  • Post
  • Reply
Hogge Wild
Aug 21, 2012

by FactsAreUseless
Pillbug

Darkest Auer posted:

Rinne would be an absolute idiot to accept Cock rather than literally anyone else.
























:rip:

Adbot
ADBOT LOVES YOU

Nurge
Feb 4, 2009

by Reene
Fun Shoe

Darkest Auer posted:

Rinne would accept Cock literally.

FTFTY. I'm not surprised at all. SDP is some weak bullshit. Only thing I'm looking for is if LA has any conviction.

Nurge fucked around with this message at 19:20 on Apr 26, 2019

Catpain Slack
Apr 1, 2014

BAAAAAAH
aww yea here comes the cock

HerraS
Apr 15, 2012

Looking professional when committing genocide is essential. This is mostly achieved by using a beret.

Olive drab colour ensures the genocider will remain hidden from his prey until it's too late for them to do anything.



vittu saatana jos seuraavat neljä vuotta on taas tiedossa cock and ball torturee niin käyn paskantamassa antti rinteen postilaatikkoon

Triple A
Jul 14, 2010

Your sword, sahib.

HerraS posted:

vittu saatana jos seuraavat neljä vuotta on taas tiedossa cock and ball torturee niin käyn paskantamassa antti rinteen postilaatikkoon

kuvaa tekosi niin jälkipolvet muistavat sen

bloom
Feb 25, 2017

by sebmojo
lmao it all comes down to kepu and sdp taking turns getting cocked.

Hogge Wild
Aug 21, 2012

by FactsAreUseless
Pillbug

HerraS posted:

vittu saatana jos seuraavat neljä vuotta on taas tiedossa cock and ball torturee niin käyn paskantamassa antti rinteen postilaatikkoon

:tipshat:

Ruflux
Jun 16, 2012

Olen vahvasti yllättänyt että kellään tässä langassa oli uskoa ja toivoa siihen että Cock ei olisi seuraavassa hallituksessa, ottaen huomioon noin aika lailla kaiken, etenkin sen että SDP on täysin kyvytön

Itse olen vain tyytyväinen että PS ei vienyt koko saatanan vaaleja ja vältettiin sentään perskok-yhdistelmä

Andrast
Apr 21, 2010


Ruflux posted:

Olen vahvasti yllättänyt että kellään tässä langassa oli uskoa ja toivoa siihen että Cock ei olisi seuraavassa hallituksessa, ottaen huomioon noin aika lailla kaiken, etenkin sen että SDP on täysin kyvytön

Itse olen vain tyytyväinen että PS ei vienyt koko saatanan vaaleja ja vältettiin sentään perskok-yhdistelmä

Eiköhän me se neljän vuoden päästä saada

Tai no, on siellä varmaan Keskusta kanssa

Forktoss
Feb 13, 2012

I'm OK, you're so-so
I wish Rinne would just say gently caress it and give vähemmistöhallitus a go, why not at this point

Nurge posted:

FTFTY. I'm not surprised at all. SDP is some weak bullshit. Only thing I'm looking for is if LA has any conviction.

The last thing SDP wants is Vas räksyttämässä in oppositio while it's tied to Kok in hallitus, but that's what you get if you get fooled into sinipuna for the 100th time

Nenonen
Oct 22, 2009

Mulla on aina kolkyt donaa taskussa
Ei se kysymys ole siitä että onko hallitus sinipuna vai punamulta vaan millaista hallitusohjelmaa se seuraa. Siitä sitten voikin olla vääntö kun kepulaiset kieltäytymällä hallitusvastuusta vain antavat Orvolle lisäpontta vaatia budjettileikkauksia. Vähemmistöhallitusta kepun sivutuella kannattaa kyllä harkita mutta ylipäänsä kepulaisiin ei voi luottaa ja Sipilään kaikista vähiten.

Andrast
Apr 21, 2010


Nenonen posted:

Ei se kysymys ole siitä että onko hallitus sinipuna vai punamulta vaan millaista hallitusohjelmaa se seuraa. Siitä sitten voikin olla vääntö kun kepulaiset kieltäytymällä hallitusvastuusta vain antavat Orvolle lisäpontta vaatia budjettileikkauksia. Vähemmistöhallitusta kepun sivutuella kannattaa kyllä harkita mutta ylipäänsä kepulaisiin ei voi luottaa ja Sipilään kaikista vähiten.

ja kaikki hallitusohjelmat joissa kokkelit on hääränny mukana on ollu kaameeta paskaa

Hogge Wild
Aug 21, 2012

by FactsAreUseless
Pillbug

Ruflux posted:

Olen vahvasti yllättänyt että kellään tässä langassa oli uskoa ja toivoa siihen että Cock ei olisi seuraavassa hallituksessa, ottaen huomioon noin aika lailla kaiken, etenkin sen että SDP on täysin kyvytön

Itse olen vain tyytyväinen että PS ei vienyt koko saatanan vaaleja ja vältettiin sentään perskok-yhdistelmä

rinne voi kyllä vielä mokata jolloin mestarista tulee seuraava neuvottelija ja saadan perskeko kakkonen, enemmän pers kuin keko

e: mutta cock on hallituksessa joka tapauksessa

Andrast
Apr 21, 2010


Hogge Wild posted:

rinne voi kyllä vielä mokata jolloin mestarista tulee seuraava neuvottelija ja saadan perskeko kakkonen, enemmän pers kuin keko

Tää on kyllä varmaan epätodennäköisin kaikista hallituskokoonpanoista

Hogge Wild
Aug 21, 2012

by FactsAreUseless
Pillbug

Andrast posted:

Tää on kyllä varmaan epätodennäköisin kaikista hallituskokoonpanoista

jos rinne ryssii niin mikä on todennäköisempi

Andrast
Apr 21, 2010


Hogge Wild posted:

jos rinne ryssii niin mikä on todennäköisempi

Jopa SDP/Persut on todennäköisempi ku perskeko2.0

Ei oo mitään syytä miks rinne ei sais hallitusta kasaan

Hogge Wild
Aug 21, 2012

by FactsAreUseless
Pillbug

Andrast posted:

Jopa SDP/Persut on todennäköisempi ku perskeko2.0

Ei oo mitään syytä miks rinne ei sais hallitusta kasaan

paitsi rinne

Forktoss
Feb 13, 2012

I'm OK, you're so-so
If kepu doesn't want to go to hallitus with sdp they have even less reason to do it with perskok again

Andrast
Apr 21, 2010


Hogge Wild posted:

paitsi rinne

Rinne myis vaikka äitinsä päästääkseen pääministeriksi

Hogge Wild
Aug 21, 2012

by FactsAreUseless
Pillbug

Andrast posted:

Rinne myis vaikka äitinsä päästääkseen pääministeriksi

sen mutsi ois varmaan parempi siinä hommassa, ja ois saanu enenmmäbn kannatusta

Catpain Slack
Apr 1, 2014

BAAAAAAH
Tein meille kaikille uuden aikakauden kunniaksi avatarit

Hogge Wild
Aug 21, 2012

by FactsAreUseless
Pillbug

Catpain Slack posted:

Tein meille kaikille uuden aikakauden kunniaksi avatarit



ahahaha

Nurge
Feb 4, 2009

by Reene
Fun Shoe
Jessss!

Hogge Wild
Aug 21, 2012

by FactsAreUseless
Pillbug

Nurge posted:

Jessss!

:nice:

bloom
Feb 25, 2017

by sebmojo
Hahah

HerraS
Apr 15, 2012

Looking professional when committing genocide is essential. This is mostly achieved by using a beret.

Olive drab colour ensures the genocider will remain hidden from his prey until it's too late for them to do anything.



mods change every posters av to that

Nurge
Feb 4, 2009

by Reene
Fun Shoe
Orpo on mun kummituseläin.

Asteroid Alert
Oct 24, 2012

BINGO!

Catpain Slack posted:

Tein meille kaikille uuden aikakauden kunniaksi avatarit



Maksakaa mulle tää avi olen köyhä

Nurge
Feb 4, 2009

by Reene
Fun Shoe

Adaptabullshit posted:

Maksakaa mulle tää avi olen köyhä

Maksaisin muuten mutta Orpo kuiskas mulle ja olen nyt bourgeri. Ei pysty proleille antaa avustuksia.

Asteroid Alert
Oct 24, 2012

BINGO!

Nurge posted:

Maksaisin muuten mutta Orpo kuiskas mulle ja olen nyt bourgeri. Ei pysty proleille antaa avustuksia.

Oikeesti vaan huijaan ja asun eirassa

Hogge Wild
Aug 21, 2012

by FactsAreUseless
Pillbug

Adaptabullshit posted:

Oikeesti vaan huijaan ja asun eirassa

...m ... mestari sempai!

Nurge
Feb 4, 2009

by Reene
Fun Shoe

Adaptabullshit posted:

Oikeesti vaan huijaan ja asun eirassa

Maksoin nyt kuitenkin ihan vaan pröystäilymielessä. Pitää köyhille heittää pennosia välil.

Asteroid Alert
Oct 24, 2012

BINGO!

Nurge posted:

Maksoin nyt kuitenkin ihan vaan pröystäilymielessä. Pitää köyhille heittää pennosia välil.

Kiitos, ostan skumppapullon kun ens kerran Kallessa törmätään

Hogge Wild
Aug 21, 2012

by FactsAreUseless
Pillbug

Nurge posted:

Maksoin nyt kuitenkin ihan vaan pröystäilymielessä. Pitää köyhille heittää pennosia välil.

:nice:

HerraS
Apr 15, 2012

Looking professional when committing genocide is essential. This is mostly achieved by using a beret.

Olive drab colour ensures the genocider will remain hidden from his prey until it's too late for them to do anything.



lol vittu ostatteko te oikeesti ton avatarin ittellenne

Nurge
Feb 4, 2009

by Reene
Fun Shoe

HerraS posted:

lol vittu ostatteko te oikeesti ton avatarin ittellenne

Kommarit hiljaa!

HerraS
Apr 15, 2012

Looking professional when committing genocide is essential. This is mostly achieved by using a beret.

Olive drab colour ensures the genocider will remain hidden from his prey until it's too late for them to do anything.



https://www.youtube.com/watch?v=duVLZ_TQXmk

Hogge Wild
Aug 21, 2012

by FactsAreUseless
Pillbug

HerraS posted:

lol vittu ostatteko te oikeesti ton avatarin ittellenne

kalastatko uutta avia

HerraS
Apr 15, 2012

Looking professional when committing genocide is essential. This is mostly achieved by using a beret.

Olive drab colour ensures the genocider will remain hidden from his prey until it's too late for them to do anything.



mut for real äänestin skptä et lol panekaa mua perseeseen

Adbot
ADBOT LOVES YOU

HerraS
Apr 15, 2012

Looking professional when committing genocide is essential. This is mostly achieved by using a beret.

Olive drab colour ensures the genocider will remain hidden from his prey until it's too late for them to do anything.



Hogge Wild posted:

kalastatko uutta avia

ihan sama, ostin tän nykyisen itelleni mut kaikki luulee et joku muu hankki sen ownatakseen mut

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Post
  • Reply